Nadnaravno
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nadnaravno

To je forum o duhovih in paranormalnem.
 
KazaloIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Vaške čarovnice nekoč

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Miki
Admin



Število prispevkov : 51
Registration date : 16/09/2012

Vaške čarovnice nekoč Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Vaške čarovnice nekoč   Vaške čarovnice nekoč Icon_minitimePet Nov 23, 2012 7:23 pm

Na obisku daljne družine na Štajerskem (okolica Slovenske Bistrice) sem slišal zgodbo od mojega starega strica, kaj se mu je pripetilo pred leti, ko se je vračal nič kaj trezen iz veselice.

Kot veste so bile včasih, pred okoli 40-50 leti vaške veselice kar pogosta stvar, kar pričajo še danes stari ljudje o tem "kako je bilo luštno včasih". Ko sem bil na obisku na Štajerskem mi je stari stric pokazal sliko nekega pogreba od nekoga iz vasi, na kateri je bila ženska ki je bila videti slepa. Oči so mi padle v njen obraz, in ko sem povprašal za njo mi je povedal: "Ta je znala čarat, ta je bla čarovnica!".

Povedal mi je prigodo, ko se je vračal pijan iz veselice ali gostije, je rekel, da ko so se veselili in pijančevali, da so se nekaj znašali nad to starko, za katero je pol vasi vedelo da je čarovnica. Ker pa je znal naš stric opletat z jezikom se ji je nekako zameril, da mu je zabičala, da bo zelo zelo težko še prišel domov.

Tistga dneva se je res vračal domov po neki skrajšani poti (trenutno se ne spomnim kje je bilo to, bilo pa naj bi nekje v bližini Tinjske gore), ga je kar naenkrat zmanjkalo hodit. Seveda vsi pomislimo da je bil vzrok tudi prekomerno pitje alkohola, saj po tem težko hodiš, ampak kot je sam zatrdil se je podzavestno zavedal, da hodi, ampak da je čedalje težje hodil, kot bi imel kamne privezane na noge. Zatrdil je tudi da jo je še videl ko ga je gledala ali nekaj takega, potem pa da je dobesedno obležal za hlodom do jutra.

Seveda se je tudi meni zdelo smešno, saj pijan človek res težko pride kdaj domov, ampak to, da se je tej gospe zameril in da mu je še ta zabičala da bo težko domov prišel, grem stavit da je bilo nekaj njenega vmes, da mu ni uspelo priti do doma. Kakorkoli zjutraj so ga zbudili mimoidoči, in prišel je domov.

Je pa res, da nikoli več ni upal ogovoriti tiste starke...Kaj šele da bi se ji približal.
Nazaj na vrh Go down
markiolo




Število prispevkov : 1
Registration date : 24/02/2013

Vaške čarovnice nekoč Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Vaške čarovnice nekoč   Vaške čarovnice nekoč Icon_minitimeNed Feb 24, 2013 1:59 pm

Po pogovoru z nekaterimi ljudi iz bližnje vasi naj bi bila tudi v tej vasi neka čarovnica...med vaščani pa se jo je prijel vzdevek "SATAN" Smile
Ženska naj bi po njihovih besedah počela vse mogoče stvari.
Na neko domačijo naj bi spustila zlo, s tem da je na drevo blizu hiše obesila neko cunjo, ki je izgledala rahlo krvavo in umazano. Nekdo od vaščanov jo je videl a ni polagal pozornosti nanjo, saj so je večinoma izogibali ker nikomur ni prinesla nič dobrega. Na domačiji pa so se dogajale čudne stvari, gospodar je hudo zbolev in kmalu umru, tudi njegova žena je hudo zbolela, enega od sinov pa je ubilo drevo pri sečnji v gozdu. Nato je ena od vaščank je opazila cunjo na drevesu, in jo snela z drevesa in jo zažgala. Nekaj tednov kasneje je žena gospodarja ozdravela.
Slišal sem tudi zgodbo da je ta ženska na pašniku pljuvala v kravo, katera je tisto noč dajala krvavo mleko.
Tam kjer je ta ženska živela se bil že nekajkrat, saj z to kmetijo upravla stari oče mojega prijatelja in moram reči da te na trenutke oblije kurja polt...mene je nekajkrat tudi pri 36*C
Nazaj na vrh Go down
Miki
Admin



Število prispevkov : 51
Registration date : 16/09/2012

Vaške čarovnice nekoč Empty
ObjavljaNaslov sporočila: čarovnice   Vaške čarovnice nekoč Icon_minitimeNed Mar 03, 2013 4:12 am

markiolo je napisal/a:
Po pogovoru z nekaterimi ljudi iz bližnje vasi naj bi bila tudi v tej vasi neka čarovnica...med vaščani pa se jo je prijel vzdevek "SATAN" Smile
Ženska naj bi po njihovih besedah počela vse mogoče stvari.
Na neko domačijo naj bi spustila zlo, s tem da je na drevo blizu hiše obesila neko cunjo, ki je izgledala rahlo krvavo in umazano. Nekdo od vaščanov jo je videl a ni polagal pozornosti nanjo, saj so je večinoma izogibali ker nikomur ni prinesla nič dobrega. Na domačiji pa so se dogajale čudne stvari, gospodar je hudo zbolev in kmalu umru, tudi njegova žena je hudo zbolela, enega od sinov pa je ubilo drevo pri sečnji v gozdu. Nato je ena od vaščank je opazila cunjo na drevesu, in jo snela z drevesa in jo zažgala. Nekaj tednov kasneje je žena gospodarja ozdravela.
Slišal sem tudi zgodbo da je ta ženska na pašniku pljuvala v kravo, katera je tisto noč dajala krvavo mleko.
Tam kjer je ta ženska živela se bil že nekajkrat, saj z to kmetijo upravla stari oče mojega prijatelja in moram reči da te na trenutke oblije kurja polt...mene je nekajkrat tudi pri 36*C

Je res, vraževerje je včasih doseglo tudi "babji jeziki", kar pa je večkrat nesrečo povzročila ženska beseda. Kar se pa tiče čarovnic, pa se stoodstotno strinjam, in take čarovnice ki so včasih bile, jih danes ni. Takih so se izogibali, da ne bi kdo mel nadaljnih posledic, le kakšen korajžen se je našel, da se jim je uprl, veliko pa jih ni bilo.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Vaške čarovnice nekoč Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vaške čarovnice nekoč   Vaške čarovnice nekoč Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Vaške čarovnice nekoč
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Nadnaravno :: Pogovori :: Duhovi-
Pojdi na: