Nadnaravno
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nadnaravno

To je forum o duhovih in paranormalnem.
 
KazaloIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 joj nooo

Go down 
+3
Miki
pikica
najlep™e
7 posters
AvtorSporočilo
najlep™e




Število prispevkov : 43
Registration date : 29/10/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: joj nooo   joj nooo Icon_minitimeSre Okt 31, 2012 12:27 pm

Tale tema o hudiču je pa kr neki! Kr hudiči itak ne obsatjajo razen duhovi demoni in satani sej to pa niso hodiči a???? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nazaj na vrh Go down
pikica




Število prispevkov : 17
Registration date : 23/10/2009

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: joj nooo   joj nooo Icon_minitimePet Nov 02, 2012 2:03 pm

kukr jst vem je to use skp eno in isto sranje Smile ki obstaja.. ker maš tut pouno posnetkou o tem kako je nekoga hudič obsedu ..
Nazaj na vrh Go down
Miki
Admin



Število prispevkov : 51
Registration date : 16/09/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Odgovor   joj nooo Icon_minitimeSob Nov 10, 2012 10:49 am

Draga najlepše in pikica!

Ta tema se mora malo bolj odpreti, da bi načeli velike debate. Praviloma naj bi bil Hudič najprej angel, a je pozneje "padel", gre tudi za princip da Hudič ni hotel se priklanjati Bogu, ni se mu hotel podrejati, zato ga je ta kaznoval, Hudič pa je postal nasprotje dobrega in sinonim za vse slabo.

najlepše poglej, na svetu niso samo duhovi in sence, obstajajo tudi ostala "nadnaravna" bitja, ki jih povzemamo iz mitološkega vidika in pa zgodovine. V mitologiji in v raznih kulturah so obstajali demoni, itd. Ampak o tem bi morali ljudje malo bolj prebrati.

Naj ti malo obrazložim;
Lucifer je bil nekoč angel (Lucifer pomeni "luč", zato ker je bil najmogočnejši in najmočnejši od angelov), izraz "hudič" se je pojavil šele po njegovem padcu, nakar beseda "hudič" pomeni izraz za nekoga, ki je pokvarjen, slab, itd, kar se pa besede "satan" tiče je pa isto, samo da je "satan" upodabljal Luciferja kot Princa Teme. V drugih konceptih gledano, pa je Lucifer kralj, Satan njegov odposlanec, Hudič pa nekaj mišljenega kot bojevnik, drugače pa so vsi trije enega in istega pomena: ZLOBNO!

In da, tudi to se je že zgodilo, da so bili ljudje obsedeni z hudiči, veliko takih ljudi, ki naj bi bilo obsedenih z hudičem so bili veliki verniki, krivoverci ali pa nič krivi ljudje, nekaj primerov;

Antoine Gay (1790-1871), bil je francoski duhovnik, ki naj bi bil obseden z hudičem. Ko je v samostanu znorel in začel govoriti da je bil obseden, se je neki pater zavzel zanj in ga odpeljal k neki ženski, ki pa naj bi bila pravtako obsedena z hudičem. Pravijo da sta se med seboj začela prepirat v čisto nekem neznanem jeziku. Obsedel naj bi ga hudič po imenu Isacaron. Nobenega rituala da bi zvabili hudiča iz Gaya niso naredili, umrl pa je leta 1871.

Anneliese Michel (1952-1976), leta 1973 je začela trpeti zaradi depresije, začela je imeti prisluhe, ki naj bi ji pravili, da je prekleta in da se bo cvrla v peklu. Skoraj 1 leto so izganjali hudiča iz nje, posledica njene smrti je bila leta 1976 ko je umrla skoraj dehidrirana in izmučena.

Teh zgodb je še veliko več, a se mi ni utegnilo jih še več pisati, tako da tu je nekakšna pojasnitev, več pa ti žal ne morem storiti, za kaj več pa mi piši na ZS (zasebno sporočilo),
lep pozdrav,
hennesley











Nazaj na vrh Go down
tina 22




Število prispevkov : 11
Registration date : 12/11/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: joj nooo   joj nooo Icon_minitimePon Nov 12, 2012 11:18 pm

hennesley je napisal/a:
Draga najlepše in pikica!

Ta tema se mora malo bolj odpreti, da bi načeli velike debate. Praviloma naj bi bil Hudič najprej angel, a je pozneje "padel", gre tudi za princip da Hudič ni hotel se priklanjati Bogu, ni se mu hotel podrejati, zato ga je ta kaznoval, Hudič pa je postal nasprotje dobrega in sinonim za vse slabo.

najlepše poglej, na svetu niso samo duhovi in sence, obstajajo tudi ostala "nadnaravna" bitja, ki jih povzemamo iz mitološkega vidika in pa zgodovine. V mitologiji in v raznih kulturah so obstajali demoni, itd. Ampak o tem bi morali ljudje malo bolj prebrati.

Naj ti malo obrazložim;
Lucifer je bil nekoč angel (Lucifer pomeni "luč", zato ker je bil najmogočnejši in najmočnejši od angelov), izraz "hudič" se je pojavil šele po njegovem padcu, nakar beseda "hudič" pomeni izraz za nekoga, ki je pokvarjen, slab, itd, kar se pa besede "satan" tiče je pa isto, samo da je "satan" upodabljal Luciferja kot Princa Teme. V drugih konceptih gledano, pa je Lucifer kralj, Satan njegov odposlanec, Hudič pa nekaj mišljenega kot bojevnik, drugače pa so vsi trije enega in istega pomena: ZLOBNO!

In da, tudi to se je že zgodilo, da so bili ljudje obsedeni z hudiči, veliko takih ljudi, ki naj bi bilo obsedenih z hudičem so bili veliki verniki, krivoverci ali pa nič krivi ljudje, nekaj primerov;

Antoine Gay (1790-1871), bil je francoski duhovnik, ki naj bi bil obseden z hudičem. Ko je v samostanu znorel in začel govoriti da je bil obseden, se je neki pater zavzel zanj in ga odpeljal k neki ženski, ki pa naj bi bila pravtako obsedena z hudičem. Pravijo da sta se med seboj začela prepirat v čisto nekem neznanem jeziku. Obsedel naj bi ga hudič po imenu Isacaron. Nobenega rituala da bi zvabili hudiča iz Gaya niso naredili, umrl pa je leta 1871.

Anneliese Michel (1952-1976), leta 1973 je začela trpeti zaradi depresije, začela je imeti prisluhe, ki naj bi ji pravili, da je prekleta in da se bo cvrla v peklu. Skoraj 1 leto so izganjali hudiča iz nje, posledica njene smrti je bila leta 1976 ko je umrla skoraj dehidrirana in izmučena.

Teh zgodb je še veliko več, a se mi ni utegnilo jih še več pisati, tako da tu je nekakšna pojasnitev, več pa ti žal ne morem storiti, za kaj več pa mi piši na ZS (zasebno sporočilo),
lep pozdrav,
hennesley












samo ndgradim zgodbo o Luciferju..Bil je nadangel,..tako kot Gabriel.... izgnal ga je pa Bog zaradi neposlušnosti oziroma ,ker mu je oporekal..in ker ni imel kam iti je šel po zemljo služiti sam sebi , in si prisvojiti privržence,ki bi mu služili...
Nazaj na vrh Go down
najlep™e




Število prispevkov : 43
Registration date : 29/10/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: joj nooo   joj nooo Icon_minitimeTor Nov 20, 2012 8:53 am

vema pikica sam lej midve vrjamema u duhove u hodiče pa ne kr pač neee...najino mnenje pačSmile
Nazaj na vrh Go down
najlep™e




Število prispevkov : 43
Registration date : 29/10/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: joj nooo   joj nooo Icon_minitimeSre Nov 21, 2012 1:34 am

hennesley in tina22 midve mama svoje mišlenje vidva pa svoje...sam nama se zdi je hodič učas res bil zdej pa ne kr pač se nama še ni naredl da bi karkoli z hodiči mele.Uglavnem nevrjamema u njih!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ...
Nazaj na vrh Go down
anicaaa




Število prispevkov : 7
Registration date : 18/11/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: joj nooo   joj nooo Icon_minitimeSre Nov 21, 2012 5:46 am

najlep™e je napisal/a:
hennesley in tina22 midve mama svoje mišlenje vidva pa svoje...sam nama se zdi je hodič učas res bil zdej pa ne kr pač se nama še ni naredl da bi karkoli z hodiči mele.Uglavnem nevrjamema u njih!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ...
pa ka se vidve skos dereta pa neki razburjata sploh pa obstajajo video posnetki kako je hudič obsedel človeka da bota vedle.
Nazaj na vrh Go down
najlep™e




Število prispevkov : 43
Registration date : 29/10/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: joj nooo   joj nooo Icon_minitimeČet Nov 22, 2012 9:15 am

PRELJUBA ******* anicaa!
Lej to je najino mnenje ok ok! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Pa dobr vema za videe nisma butaste!!!!Zaka pa tebe tak zanima če sma sestre? Glih tk to je zasebna stvar ne pa da jo vsi vete! Mad Mad Mad Mad Mad
Nazaj na vrh Go down
vrjamem




Število prispevkov : 20
Registration date : 22/11/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: joj nooo   joj nooo Icon_minitimeČet Nov 22, 2012 10:03 am

Nažalost se tukaj ne strinjam z vama res mi je žal ampak demini in hodiči so skoraj isti!
Nazaj na vrh Go down
Miki
Admin



Število prispevkov : 51
Registration date : 16/09/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: odgovor   joj nooo Icon_minitimePet Nov 23, 2012 7:32 pm

najlep™e je napisal/a:
hennesley in tina22 midve mama svoje mišlenje vidva pa svoje...sam nama se zdi je hodič učas res bil zdej pa ne kr pač se nama še ni naredl da bi karkoli z hodiči mele.Uglavnem nevrjamema u njih!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ...

No no, kaj sem že rekel prej podobno. Ni treba biti napadalna in takoj brez vzroka jurišat na nas. Mi hočemo samo z logičnimi in nasploh normalnimi odgovorimi povedat nekaj, zato pa se vsak po svoje trudi da to naredi najbolje. To kar sva jaz in tina22 napisala je bila zgodba o tem, kdo Hudič naj bi bil, neki izvor in je le pribitek k temu, kako in zakaj naj bi se vse to začelo.

Punci, marsikdo ne verjame v karkoli, tak sem bil tudi jaz. Osebno se mi ni še zgodilo nič takega zaradi čegar bi moral imeti nočne more ali pa kaj drugega, zato poskušam ostati čimbolj konkreten do drugih in jih ne napadat kar tako.

Pa brez zamere,
hennesley
Nazaj na vrh Go down
vrjamem




Število prispevkov : 20
Registration date : 22/11/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: joj nooo   joj nooo Icon_minitimeSob Nov 24, 2012 1:20 am

hennesley oziroma miki one majo svoje mnenje ti pa svoje:) Jaz se tukaj nestrinjam z njima ker vrjamem v hodiča ampak vseeno ne...
Nazaj na vrh Go down
Miki
Admin



Število prispevkov : 51
Registration date : 16/09/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: odgovor   joj nooo Icon_minitimeSob Nov 24, 2012 6:41 am

vrjamem je napisal/a:
hennesley oziroma miki one majo svoje mnenje ti pa svoje:) Jaz se tukaj nestrinjam z njima ker vrjamem v hodiča ampak vseeno ne...

Spoštovani!
Podal sem le svoje mnenje, tema se je pričela o Hudiču, in jaz sem le podal svoje mnenje oz. najdbo o nekem izvoru Hudiča. Res je, vsak ima svoje mnenje, jaz pa nisem podal mnenja ampak sem jima malce podrobneje obrazložil to temo o Hudiču itd.
Nazaj na vrh Go down
najlepše bff




Število prispevkov : 35
Registration date : 05/06/2013

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: joj nooo   joj nooo Icon_minitimeNed Jul 07, 2013 2:40 pm

ja sam lej pač nben te ni prosu da morš karkol pojasnevat in razlagat neki o temi pač
Nazaj na vrh Go down
Miki
Admin



Število prispevkov : 51
Registration date : 16/09/2012

joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Hudič   joj nooo Icon_minitimePon Sep 30, 2013 5:19 am

najlepše bff je napisal/a:
ja sam lej pač nben te ni prosu da morš karkol pojasnevat in razlagat neki o temi pač
Spoštovani!
Prosil me ni nihče, zaenkrat pa še imamo svobodo govora in sem samo logično in racionalno podal izjavo za katero se je šla ta tema.

"karkol pojasnevat in razlagat neki o temi pač" -> No vidiš tukaj pa se vidi odraslost osebe. Mar ne sme noben nikoli nič pojasnevat in razlagat, se moramo mar vsi takoj strinjat pa rečt: Ja hudič je, satani so živi, vse je res! Zato pa so razlage in pojasnjevanja, da je takim ljudem kot si "ti" malce bolj jasno o stvareh, ki jih govorijo.

Lp, Miki
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





joj nooo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: joj nooo   joj nooo Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
joj nooo
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Nadnaravno :: Pogovori :: Hudič-
Pojdi na: